Neden Maestro?

Maestro Quartz Design

Maestro Quartz Design

En son teknolojilerin kullanılması ile üretilen Maestro Quartz Design ürünleri, doğal taşların kılcal çatlak, sıvı emme, kırılganlık, kimyasallarla reaksiyona girme ve kolay aşınma gibi negatif özelliklerden arındırılmış bir kuvars taştır.

İçeriğinde yüksek oranda yer alan kuvars mineralleri ile Maestro Quartz Design ürünleri, yüksek aşınma dayanımı ve çizilme direnci sağlayarak farklı uygulama alanları için ideal çözümler getirmektedir. Maestro Quartz Design ürünleri; estetik görünümü, kullanım kolaylığı ve dayanımı ile farklı doku ve desenlerde geniş bir renk skalasında üretilmektedir.

Maestro Quartz Design, mutfak ve banyo tezgahlarında kullanılmak üzere satın alınan ve kurulumu tamamlanmış olan tezgahlar ile ilgili, kullanıcıya ürünü, satın alındığı tarihten itibaren ONBEŞ (15) YIL süresince, Maestro Quartz Design fabrikasında üretilen levhalarda gözlemlenebilecek üretim hatasına karşı garanti eder. Bu garanti yalnızca, Maestro yetkili distribütörleri aracılığı ile satışı yapılan “A Kalite” ürünleri kapsar.

Garanti, tüketici ürünü satın aldığı tarihten itibaren 6 ay içinde, satın alma faturası veya satış makbuzu (satın alma tarihini ve uygulayıcısını belirten) ile birlikte, sayfamızda yer alan “Maestro Quartz Design Garanti Kayıt Formu” doldurulduğunda, tümüyle geçerli olacaktır.

Garanti kapsamından faydalanabilmek için, Lütfen satın alma faturanızı ve garanti kayıt formunu doldurulduktan sonra geçerli olacak, garanti belgenizi birlikte saklayın.

Maestro Quartz Design markalı ürününüzün garanti kapsamında bir kusuru olduğunu düşünüyor ve şikayet talebinde bulunmak istiyorsanız, lütfen faks, e-posta, telefon ve/veya mektup aracılığıyla garanti numaranızı da belirterek Maestro Quartz Design ile iletişime geçiniz.

Maestro Quartz Design, yukarıdaki paragrafta belirtilen şartların yerine getirilmemesi durumunda veya tüketici tarafından verilen bilgiler yanlış, eksik veya okunaksız ise, ücretsiz garanti verme hizmetini sunmama hakkını saklı tutar.

Garanti Kapsamı

Bu garanti, ONBEŞ(15) YIL süresince* Maestro Quartz Design'ı, tüketici tarafından satın alınan ve üretim kusuru, Maestro tarafından tespit edilen ürünü, burada yer alan şartlar ve koşullar altında, aynı özelliklerde bir ürün ile değiştirmesini veya onarmasını zorunlu kılar.


Bu garanti, tüketici ya da ürünün son kullanıcısına ait, meskenin içine kalıcı olarak monte edilen Maestro Quartz Design tezgahları ve pano kaplama yüzeyleri kapsar. Maestro Quartz Design ürünlerinin, satın alma işlemi tamamlanmadan önce renk ve yüzey seçiminin yapılması, tezgah işçilik detaylarının netleştirilmesi gerekmektedir. Bu seçimlerin herhangi birinde yapılacak olan bir değişiklik garanti kapsamına girmeyeceğinden, önemlidir.


Maestro Quartz Design ürünlerinin, işçilik ve montaj uygulamalarına ilişkin ayrınların verildiği "Maestro Quartz Design İmalat ve Montaj" kılavuzunda belirtilen şekilde uygulanması gerekmektedir. Tezgah bakımının, "Maestro Quartz Design Bakım ve Koruma" kılavuzunda belirtilen şekilde yapılması, tezgahınızı ilk günkü yeniliği ile kullanmanıza imkan verecektir.


*Maestro Ürün Broşürünün, uygulayıcı firmadan mutlaka talep edilmesi ve Maestro Garanti Kayıt Formu'nun doldurulması gerekmektedir.

Garanti Harici

Bu garanti, “Maestro Quartz Design İmalat ve Montaj" kılavuzunda belirtilen hususlar dışında uygulanmış, hatalı veya düzgün olmayan imalatı veya montajı kapsamaz. Renk değişimleri, ton, gölge, parçacık yapısı veya malzemedeki parlaklık düzeyi farklılıkları gibi ürünün farklı bileşenlerinde meydana gelen
dogal değişimler, yüksek sıcaklık içeren mutfak kaplarının, tezgah yüzeyi ile teması, termal şok veya güçlü kimyasalların yüzeye dökülmesi sonrasında oluşan tahribatlar, darbe sonucu oluşan çatlama ve kırılmalar, uygulayıcı firma sorumluluğunda oluşan hatalar ve/veya düzgün yapılmamış işçilikten kaynaklanan sorunlar ve kötü kullanımdan kaynaklanabilecek sorunlar garanti kapsamı dışındadır.


Montaj gerçekleştikten sonra kullanıcı hatasıyla oluşan çatlaklar da yine bu garanti belgesinin kapsamında yer almaz.Doğal afetler, mücbir sebepler, diğer ürünler ile etkileşimden kaynaklanan hasarlar ya da Maestro Quartz Design'ın kontrolü dışında gerçekleşen durumlar yüzünden oluşacak hasarlardan, Maestro Quartz Design sorumlu değildir. Bu garanti, Maestro Quartz Design tarafından düzgün bir şekilde doğrulaması
yapılmadan onarılan ve / veya kullanılan ürünler için geçerli değildir. Ürün, Maestro Quartz Design'ın önceden onayı olmaksızın tamir ve/veya işlem görmesi durumunda garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Kullanım Tavsiyesi

Çatlamanın başlıca nedenleri, ürünün montajından sonra tezgah altındaki dolapların hareket ettirilmesi, yüzeyine doğrudan ısı uygulanması (termal şok), yüzeyine aşırı ağırlık konması veya kazınma, çarpma ya da darbeye maruz bırakmaktır. Termal şok, fırından ya da ocaktan sıcak olarak alınan mutfak kaplarının (tencere, tava, fırın tepsisi vb.) ateşten indirildikten ya da fırından çıkarıldıkları sıcaklıkları ile tezgah üzerine konulması ile oluşabilir. Yüzeyin sıcakla temas etmemesi için mutlaka nihale kullanılmalıdır.


Çapak atma, malzemenin kusurlu olmasından dolayı oluşmaz, sürtünme, köşe ve yüzeylere nesnelerin çarpması sonucu oluşur. Tezgah üzerinde yapılacak kesme ve doğrama işlemleri için mutlaka kesme tahtası kullanılmalıdır.


Maestro gözeneksiz yapısından dolayı günlük kullanımda lekelere karşı dirençlidir. Lekelerin (salça, yağ, çay vb.) yüzeye tutunmadan önce, nemli bez ile temizlenmesi önerilmektedir.


Kireç kalıntıları için kireç sökücü ürününü lekelerin üzerine dökülmesi ve 1 dakika lekeye işlemesi beklenmelidir; ardından bol su ile durulanmalı ve kurulanmalıdır. Kireç sökücü ürünün kullanım talimatlarının okunması ve bu talimatları uyulması gerekmektedir. Kireç sökücünün, tezgahın kendisinden başka hiçbir parça üzerinde (musluk, evye vb.) kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde bu ürünler yüksek seviyede zarar görebilmektedir.


Yağ lekeleri için bulaşık deterjanının, yağ lekelerinin üzerine dökülmesi ve 2 dakika beklenmesi gerekir. Ardından bir bulaşık süngeri yardımıyla leke kaybolana kadar yumuşak bir biçimde fazla bastırmadan ovalanmalı, hemen su ile durulanmalı ve kurulanmalıdır.


Kurumuş zor lekeler için normal bir sıvı bulaşık deterjanı veya çamaşır suyu katkılı jel deterjan dökülmesi yeterli olacaktır. Deterjan döküldükten sonra 2 dakika beklenmeli, sonrasında yumuşak bir süngerle fazla bastırılmadan ovalanmalı, bol su ile durulanmalı ve kurulanmalıdır.

İletişime Geç
MAESTRO QUARTZ DESIGN